Tip na výlet

Ak by ste sa po pár dňoch začali na pláži nudiť - odporúčame Vám :

1. Rieka Zrmanja (5 km)

Z mestečka Starigrad, ale aj z Maslenice, môžete ísť loďkou na výlet na rieku Zrmanja.... Komu názov nič nehovorí, nech si spomenie na Rio Pecos z trilógie Vinnetou. Bez problémov Vás miestni nasmerujú, alebo Vám zabezpečia výlet so sprievodcom.

Rieka Zrmanja
 
Rieka Zrmanja
 
Rieka Zrmanja
 

2. Vrcholy VELEBITU (cca 25km)

Dostanete se tam vlastným autom, alebo s miestnym sprievodcom.

Pri vhodnom počasí z Velebitu uvidíte Národný park - jedinečné súostrovie Kornati a veľký kus pobrežia ako na dlani. 

Velebit
 
Velebit
 
Velebit
 

3. ZADAR (25 km)

Historické prístavné mesto s prekrásnou antickou architektúrou, množstvom reštauracií, kaviarní, obchodíkov a pestrým nočným životom.

Zadar
 
Zadar
 
Zadar
 

4. Národný park PAKLENICA (12 km)

Je súčasťou pohoria Velebit a nachádza sa na ploche 102 km2. Najzaujímavejšou časťou parku sú dva mohutné kaňóny - Veľká Paklenica a Malá Paklenica, ktoré sú od seba oddelené náhornou plošinou vysokou 500 m. Scenéria kaňónu je skutočne nádherná a divoká. Po niekoľkých sto metroch se dostanete do najužšej a najatraktivnejšej časti kaňónu, úžine nazvanej Klenac. Kaňon je tu široký len 30 metrov a vápencové steny vysoké až 400 metrov Vás dych vyrážajúco zovrú z oboch strán.

Paklenica
 
Paklenica
 
Paklenica
 

5. Národný park KRKA (80 km)

Čo sa týka krajinnej stránky je rieka Krka najkrásnejšiou a najpozoruhodnejšou riekou  v tejto časti jadranského prímoria. Pramení ako krasový prameň pod vrchom Krševac, 3,5 km severne od mesta Knin, vo vnútrozemí priliehajúcemu k prímoriu. Tesne po tom ako vyviera na povrch sa do nej vlieva 20 metrov vysokým vodopádom potok Krčić. Vodopád sa nazýva Topoljski slap. Vzápätí proberá eště dva dalšie prítoky. Rieka Krka sa najkrajšími vodopádmi pri mestečku Skradin - len pár kilometrov od Šibeniku, vlieva do atraktívneho kaňónového Šibenského zálivu. 

Krka
 
Krka
 
Krka