Ubytovanie

Apartmány sú obvykle v bezprostrednej blízkosti mora (50 metrov). Všetky sú orientované s výhľadom na more s terasou pred apartmánom, ideálne na príjemné večerné posedenie pri grile v kruhu priateľov, rodiny, pri poháriku dobrého vínka. Izby sú dvoj a trojposteľové, s možnosťou prístelku a prespania aj v kuchyni, kde sa nachádza rozťahovací gauč. Čo sa týka ubytovania, domáci splnia akékoľvek Vaše požiadavky. Apartmány majú kompletné vybavené kuchyne a sociálne zariadenia na prijatelnej úrovni. Apartmány sú vybavené klimatizáciou a TV.  Samozrejmosťou je pripojenie na internet cez Wi-Fi.

JEDLO

Pokiaľ preferujete pohodlie, môžete si tu vychutnať skvelú chorvátskou kuchyňu v miestnych  reštauráciách a baroch - domorodci Vás ochotne nasmerujú na miesta, kde zažijete gurmánsky zážitok. Odporúčame morské špeciality, napríklad grilované sardinky, kalamáre (lignje), alebo mušle slávky (dagnje), k tomu vynikajúce regionálne vínka, ktoré sa tu pijú bežne počas celého dňa (riedené s ľadovou vodou a domáci tomu hovoria "bevanda"), skutočnú jadranskú zmrzlinu, domáci chlieb. Ak sa rozhodnete pre varienie v kuchynke apartmánu, v blízkosti nájdete pekáreň, mäsiareň a 5 moderných obchodíkov so všetkými potrebami. Ceny sa pohybujú cca ako na Slovensku - neoplatí sa voziť sem jedlo z domova.

NEZABUDNITE NA

Občiansky preukaz alebo pas. POZOR! Deti musia mať svoj pas. Diaľničné poplatky v Chorvátsku je možné platiť v eurách, ale aj platobnou kartou.

Na vreckové treba mať primerané množstvo peňazí (odporúčame  eurá, ktorými sa dá bežne platiť v obchodoch aj reštauráciách). Pohodlnejšie je však platiť platobnou kartou. Nápoje na cestu, plážovú obuv, odporúčame Vám zobrať si vlastné uteráky alebo osušky, fotoaparát alebo kameru, vhodný je aj ďalekohľad. Minimálne oblečenie (s nížšími teplotami sa stretnete asi len po ceste).

Fotogaléria apartmánov